źródło: www.instagram.com/muradosmann                             źródło: www.instagram.com/lucialitman                     źródło: www.instagram.com/brosbeingbasic

Wspierają nas doświadczeniem

SEM / Adwords:
www.mkgroup.pl

Promowanie Fanpage

 

W czasach gdy Facebook dopiero się rozpowszechniał, w zasadzie wystarczyło stworzyć firmowego fanpage i publikować na nim ciekawe treści. Dziś przy wzrastającej konkurencji znacznie zmniejszył się organiczny zasięg fanpage, a jednocześnie konieczne jest przedarcie się ze swoim komunikatem przez tysiące innych angażujących użytkowników treści. Dlatego koniecznym stało się korzystanie z płatnej promocji profili firmowych.

 

 

 

Przeciętny użytkownik Facebooka lubi kilkaset stron, gdyby na wallach użytkowników wyświetlały się każdy wpis z każdej strony – byłby na niej ogromny chaos. Dlatego też Facebook wyświetla strony według Edge Rank, im częściej użytkownik reaguje na treści na fanpage, tym częściej będzie widział wpisy.

 

 

 

Ogromną zaletą reklamy na Facebooku jest przede wszystkim to, że reklama sama szuka użytkowników potencjalnie zainteresowanych jej treścią. Dodatkowo Fb daje możliwość bardzo precyzyjnego zdefiniowania grupy odbiorców, z tym należy nieco uważać bowiem można popaść w pułapkę zbyt wąsko określone targetu.

 

 

 

Promowanie fanpaga na Facebooku nie polega już od dawna na „kupowaniu lajków” istotą jest pozyskanie zaangażowanych użytkowników, którzy będą reagować na treści publikowane na fp.