źródło: www.instagram.com/muradosmann                             źródło: www.instagram.com/lucialitman                     źródło: www.instagram.com/brosbeingbasic

Wspierają nas doświadczeniem

SEM / Adwords:
www.mkgroup.pl

Ekologia jako element marketingu

 

Ekologia to obecnie bardzo modny temat, mówi się o ekologicznym budownictwie, ekologicznym jedzeniu, ekologicznych firmach. Jest to temat, na którym warto budować własny przekaz marketingowy i wizerunkowy, który trafi do przekonania wielu osób zainteresowanych tematem ochrony środowiska.

 

Faza 1: zdobądź certyfikat zielona firma

W zasadzie dla firm prowadzących działalność usługową czy nie mających działu produkcji jest to łatwy do zdobycia certyfikat. Wystarczy wprowadzić programy typu CRM i Work Flow i zredukować ilość zużywanego papieru. Następnie poddać się audytowi konsultanta środowiskowego i voilà, można zostać ekologiczną firmą.

Faza 2: zaangażuj się w jakąś inicjatywę proekologiczną

Warto znaleźć inicjatywę proekologiczną, która będzie bliska profilowi działalności firmy, lub dla której firma w ramach swojej działalności może udzielić wsparcia. Dzięki temu nie wielkim kosztem pomagamy środowisku i działamy na rzecz wizerunki własnej firmy. Zyskujemy tym samym przychylność osób zainteresowanych ekologią, która z pewnością chętniej sięgną po produkty lub usługi firmy, która prezentuje swoją postawą bliskie im wartości.

 

Faza 3: przygotuj ekologiczne gadżety reklamowe

Mogą to być na przykład ekologiczne torby na zakupy, z nadrukiem logo firmy oraz hasłem odnoszącym się do ochrony środowiska i wspieranych przez firmę akcji na rzecz ekologii. O radę w kwestii takich nadruków warto zapytać w firmie – sitodrukarnia.pl. Innym eko-gadżetem może stać się na przykład zasilany na baterie słoneczne kalkulator z logiem firmy.